首頁 > Panasonic代理商 > ECA-1VM222
影像僅供參考,以產品規格為準
ECA-1VM222
型號描述:
2200 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
鋁質電解電容器 - 徑向插件式 2200uF 35V
型號:
ECA-1VM222
品牌:
Panasonic
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
2200 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
1.25 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.125 A @ 10 kHz
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)
1.063" (27.00mm)