首頁 > Panasonic代理商 > ECA-2EHG4R7B
影像僅供參考,以產品規格為準
ECA-2EHG4R7B
型號描述:
4.7 μF 250 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
型號:
ECA-2EHG4R7B
品牌:
Panasonic
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
4.7 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
250 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
50 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
75 mA @ 100 kHz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)