首頁 > Panasonic代理商 > ECA-2CM4R7B
影像僅供參考,以產品規格為準
ECA-2CM4R7B
型號描述:
4.7 μF 160 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
鋁質電解電容器 - 徑向插件式 Al Lytic Cap 85C Radial M Series
型號:
ECA-2CM4R7B
品牌:
Panasonic
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:4000 倍增量:2000
Packaging
Tape & Box (TB)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.480" (12.20mm)
Capacitance
4.7 µF
Voltage - Rated
160 V
Ripple Current @ Low Frequency
78 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
132.6 mA @ 10 kHz