ECA-2CHG4R7
- 型號描述:
4.7 μF 160 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 4.7UF 20% 160V RADIAL
- 型號:
- ECA-2CHG4R7
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -25°C ~ 105°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- 0.098" (2.50mm)
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 0.480" (12.20mm)
- Capacitance
- 4.7 µF
- Voltage - Rated
- 160 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 43 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 64.5 mA @ 100 kHz