首頁 > Panasonic代理商 > ECA-2AHG471
影像僅供參考,以產品規格為準
ECA-2AHG471
型號描述:
470 μF 100 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
型號:
ECA-2AHG471
品牌:
Panasonic
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:25 倍增量:1
Capacitance
470 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
100 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
715 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.073 A @ 100 kHz
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)
1.063" (27.00mm)