ECA-2AHG331
- 型號描述:
330 μF 100 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- ECA-2AHG331
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 131
- Capacitance
- 330 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 100 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Polarization
- Polar
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Ripple Current @ Low Frequency
- 540 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 810 mA @ 100 kHz
- Lead Spacing
- 0.295" (7.50mm)
- Size / Dimension
- 0.630" Dia (16.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 1.063" (27.00mm)