首頁 > Panasonic代理商 > ECA-1VM471
影像僅供參考,以產品規格為準
ECA-1VM471
型號描述:
470 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
型號:
ECA-1VM471
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:52 倍增量:1
Capacitance
470 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
550 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
935 mA @ 10 kHz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.669" (17.00mm)