ECA-1VM100I
- 型號描述:
10 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL TH
- 型號:
- ECA-1VM100I
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Packaging
- Cut Tape (CT)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.197" Dia (5.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- 0.098" (2.50mm)
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 85°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 0.472" (12.00mm)
- Capacitance
- 10 µF
- Voltage - Rated
- 35 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 60 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 102 mA @ 10 kHz