首頁 > Panasonic代理商 > ECA-1VHG101B
影像僅供參考,以產品規格為準
ECA-1VHG101B
型號描述:
100 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C
型號:
ECA-1VHG101B
品牌:
Panasonic
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:2000 倍增量:1
Capacitance
100 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
150 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
225 mA @ 100 kHz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)
0.480" (12.20mm)