首頁 > Panasonic代理商 > ECA-1JM471
影像僅供參考,以產品規格為準
ECA-1JM471
型號描述:
470 μF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
型號:
ECA-1JM471
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:111 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)
Capacitance
470 µF
Voltage - Rated
63 V
Ripple Current @ Low Frequency
750 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1275 mA @ 10 kHz