首頁 > Panasonic代理商 > ECA-1JM222
影像僅供參考,以產品規格為準
ECA-1JM222
型號描述:
2200 μF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
型號:
ECA-1JM222
品牌:
Panasonic
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:25 倍增量:1
Capacitance
2200 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
1.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.38 A @ 10 kHz
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Size / Dimension
0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max)
1.476" (37.50mm)