ECA-1JHG222
- 型號描述:
2200 μF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- ECA-1JHG222
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 1
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.709" Dia (18.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Lead Spacing
- 0.295" (7.50mm)
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 1.476" (37.50mm)
- Capacitance
- 2200 µF
- Voltage - Rated
- 63 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 1.61 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 1.852 A @ 100 kHz