ECA-1HM471B
- 型號描述:
470 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
- 型號:
- ECA-1HM471B
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
- 交期:
- 7-10工作天
- 原廠包裝量:
- 500
- Packaging
- Cut Tape (CT)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 85°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 0.866" (22.00mm)
- Capacitance
- 470 µF
- Voltage - Rated
- 50 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 650 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 1.105 A @ 10 kHz