首頁 > Panasonic代理商 > ECA-1HM471
影像僅供參考,以產品規格為準
ECA-1HM471
型號描述:
470 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
型號:
ECA-1HM471
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:172 倍增量:1
Capacitance
470 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency
650 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.105 A @ 10 kHz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)