首頁 > Panasonic代理商 > ECA-1HM470I
影像僅供參考,以產品規格為準
ECA-1HM470I
型號描述:
47 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
型號:
ECA-1HM470I
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:2000 倍增量:1
Packaging
Cut Tape (CT)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.480" (12.20mm)
Capacitance
47 µF
Voltage - Rated
50 V
Ripple Current @ Low Frequency
130 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
221 mA @ 10 kHz