ECA-1HM221B
型號描述:
220 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
型號:
ECA-1HM221B
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:500 倍增量:1
Capacitance
220 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency
400 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
680 mA @ 10 kHz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.531" (13.50mm)