ECA-1HHG470
型號描述:
47 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C
型號:
ECA-1HHG470
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
200
起訂量:200 倍增量:1
Capacitance
47 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
110 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
165 mA @ 100 kHz
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)
0.480" (12.20mm)