ECA-1EM101B
型號描述:
100 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
型號:
ECA-1EM101B
品牌:
Panasonic Industry
交期:
8-12工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:2000 倍增量:1
Packaging
Cut Tape (CT)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.480" (12.20mm)
Capacitance
100 µF
Voltage - Rated
25 V
Ripple Current @ Low Frequency
180 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
306 mA @ 10 kHz