ECA-1EHG470I
- 型號描述:
47 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- ECA-1EHG470I
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 2000
- Packaging
- Cut Tape (CT)
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.197" Dia (5.00mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Lead Spacing
- 0.098" (2.50mm)
- Lifetime @ Temp.
- 1000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 0.472" (12.00mm)
- Capacitance
- 47 µF
- Voltage - Rated
- 25 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 91 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 136.5 mA @ 100 kHz