ECA-1EHG331
- 型號描述:
330 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL TH
- 型號:
- ECA-1EHG331
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.315" Dia (8.00mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Lead Spacing
- 0.138" (3.50mm)
- Lifetime @ Temp.
- 1000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 0.492" (12.50mm)
- Capacitance
- 330 µF
- Voltage - Rated
- 25 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 310 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 465 mA @ 100 kHz