首頁 > Panasonic代理商 > ECA-1EHG101I
影像僅供參考,以產品規格為準
ECA-1EHG101I
型號描述:
100 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C
型號:
ECA-1EHG101I
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:2000 倍增量:1
Packaging
Cut Tape (CT)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Ratings
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.480" (12.20mm)
Capacitance
100 µF
Voltage - Rated
25 V
Ripple Current @ Low Frequency
130 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
195 mA @ 100 kHz