ECA-1CM471
型號描述:
470 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
型號:
ECA-1CM471
品牌:
Panasonic Industry
交期:
8-12工作天
原廠包裝量:
200
起訂量:250 倍增量:1
Capacitance
470 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
440 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
748 mA @ 10 kHz
Lead Spacing
0.138" (3.50mm)
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)