ECA-1CHG470
型號描述:
47 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL TH
型號:
ECA-1CHG470
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.079" (2.00mm)
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Capacitance
47 µF
Voltage - Rated
16 V
Ripple Current @ Low Frequency
77 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
115.5 mA @ 100 kHz