ECA-1CHG102B
- 型號描述:
1000 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL
- 型號:
- ECA-1CHG102B
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
- 點擊查看即時庫存
起訂量:500
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Cut Tape (CT)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 0.669" (17.00mm)
- Capacitance
- 1000 µF
- Voltage - Rated
- 16 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 560 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 644 mA @ 100 kHz