ECA-1CHG102
型號描述:
1000 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
型號:
ECA-1CHG102
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
200
起訂量:200 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.669" (17.00mm)
Capacitance
1000 µF
Voltage - Rated
16 V
Ripple Current @ Low Frequency
560 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
644 mA @ 100 kHz