首頁 > Panasonic代理商 > ECA-1AHG221
影像僅供參考,以產品規格為準
ECA-1AHG221
型號描述:
220 μF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C
鋁質電解電容器 - 徑向插件式 220UF 10V ELECT NHG RADIAL
型號:
ECA-1AHG221
品牌:
Panasonic
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
200
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.480" (12.20mm)
Capacitance
220 µF
Voltage - Rated
10 V
Ripple Current @ Low Frequency
170 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
255 mA @ 100 kHz