ECA-0JM471I
- 型號描述:
470 μF 6.3 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL
- 型號:
- ECA-0JM471I
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
- 點擊查看即時庫存
起訂量:2000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Cut Tape (CT)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- 0.098" (2.50mm)
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 85°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 0.480" (12.20mm)
- Capacitance
- 470 µF
- Voltage - Rated
- 6.3 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 380 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 646 mA @ 10 kHz