OA172AP-11-1TB1855
- 型號描述:
Fan Tubeaxial 115VAC Round - 172mm Dia Ball 215.0 CFM (6.02m3/min) 2 Terminals
FAN AXIAL 172X51MM 115VAC TERM
- 型號:
- OA172AP-11-1TB1855
- 品牌:
- Orion Fans
數量:
- Packaging
- Box
- Power (Watts)
- 42.00W
- Features
- Voltage - Rated
- 115VAC
- Size / Dimension
- Round - 172mm Dia
- Bearing Type
- Ball
- RPM
- 3200 RPM
- Air Flow
- 215.0 CFM (6.02m³/min)
- Width
- 51.00mm
- Weight
- 3 lbs (1.4 kg)
- Operating Temperature
- -22 ~ 176°F (-30 ~ 80°C)
- Termination
- 2 Terminals
- Approval Agency
- cURus
- Ingress Protection
- IP55 - Dust Protected, Water Resistant
- Fan Type
- Tubeaxial
- Noise
- 59.0dB
- Static Pressure
- 0.510 in H2O (127.0 Pa)