PCS2512FR5000ET
- 型號描述:
500 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Current Sense Metal Film
1W 0.500 OHMS 1% 2512
- 型號:
- PCS2512FR5000ET
- 品牌:
- Ohmite
數量:
- Resistance
- 500 mOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 1W
- Composition
- Metal Film
- Features
- Current Sense
- Temperature Coefficient
- ±50ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 170°C
- Package / Case
- 2512 (6332 Metric)
- Supplier Device Package
- 2512
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.250" L x 0.120" W (6.35mm x 3.05mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.66mm)