OA172SAP-11-1TBXC
- 型號描述:
Fan Tubeaxial 115VAC Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H Ball 300.0 CFM (8.40m3/min) 2 Terminals
- 型號:
- OA172SAP-11-1TBXC
- 品牌:
- ORION FANS
- 交期:
- 7-12工作天
數量:
- Packaging
- Box
- Power (Watts)
- 50.0W
- Features
- Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
- Voltage - Rated
- 115VAC
- Size / Dimension
- Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
- Bearing Type
- Ball
- RPM
- 3300 RPM
- Air Flow
- 300.0 CFM (8.40m³/min)
- Width
- 51.00mm
- Weight
- 2.2 lbs (997.9 g)
- Operating Temperature
- -40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
- Termination
- 2 Terminals
- Approval Agency
- cURus, TUV
- Ingress Protection
- Fan Type
- Tubeaxial
- Noise
- 61.0dB
- Static Pressure
- 0.780 in H2O (194.3 Pa)