首頁 > ON Semiconductor代理商 > NCP130BMX115TCG
影像僅供參考,以產品規格為準
NCP130BMX115TCG
型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 300mA 6-XDFN (1.2x1.2)
型號:
NCP130BMX115TCG
品牌:
ON Semiconductor
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1778 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
6-XFDFN Exposed Pad
Output Type
Fixed
Mounting Type
Surface Mount
Current - Output
300mA
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration
Positive
Voltage - Input (Max)
5.5V
Number of Regulators
1
Supplier Device Package
6-XDFN (1.2x1.2)
Voltage - Output (Max)
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.15V
Control Features
Enable
PSRR
80dB ~ 65dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.15V @ 300mA