ESD5Z3.3T5G
型號描述:
14.1V Clamp 11.2A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-523
型號:
ESD5Z3.3T5G
品牌:
ON Semiconductor
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
8000
起訂量:8000 倍增量:1
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
14.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
11.2A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
158W
Power Line Protection
No
Capacitance @ Frequency
105pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)