CL-SB-12A-12T
型號描述:
Slide Switch SPDT Surface Mount, Right Angle
SWITCH SLIDE SPDT 200MA 12V
型號:
CL-SB-12A-12T
品牌:
Nidec Components Corporation
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Contact Finish
Gold
Current Rating (Amps)
200mA (DC)
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Circuit
SPDT
Switch Function
On-On
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Termination Style
J Lead
Actuator Length
2.00mm
Actuator Type
Standard
Contact Material
Copper
Contact Timing
Non-Shorting (BBM)
Voltage Rating - DC
12 V