首頁 > Nidec Components代理商 > CL-SB-12B-12T
影像僅供參考,以產品規格為準
CL-SB-12B-12T
型號描述:
滑動開關 slide , 1 pole 2 cont., side set., gull-wing, gold contact, 2mm knob
型號:
CL-SB-12B-12T
品牌:
Nidec Components
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Contact Finish
Gold
Current Rating (Amps)
200mA (DC)
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Circuit
SPDT
Switch Function
On-On
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Termination Style
Gull Wing
Actuator Length
2.00mm
Actuator Type
Standard
Contact Material
Copper
Contact Timing
Non-Shorting (BBM)
Voltage Rating - DC
12 V