CL-SA-12C4-22
型號描述:
Slide Switch SPDT Through Hole, Right Angle
SWITCH SLIDE SPDT 500MA 12V
型號:
CL-SA-12C4-22
品牌:
Nidec Components Corporation
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Features
Contact Finish
Current Rating (Amps)
500mA (DC)
Mounting Type
Through Hole, Right Angle
Circuit
SPDT
Switch Function
On-On
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Termination Style
PC Pin
Actuator Length
1.40mm
Actuator Type
Standard
Contact Material
Gold (Au)
Contact Timing
Non-Shorting (BBM)
Voltage Rating - DC
12 V