CFS-0101TB
- 型號描述:
Dip Switch SPST 1 Position Surface Mount Slide (Standard) Actuator 100mA 6VDC
SWITCH SLIDE DIP SPST 0.1A 6V
- 型號:
- CFS-0101TB
- 品牌:
- Nidec Components Corporation
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Features
- Contact Finish
- Gold
- Voltage Rating
- 6VDC
- Current Rating (Amps)
- 100mA
- Mounting Type
- Surface Mount
- Pitch
- 0.100" (2.54mm), Full
- Circuit
- SPST
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Termination Style
- Gull Wing
- Actuator Type
- Slide (Standard)
- Height Above Board
- 0.146" (3.70mm)