CFS-0101TB
型號描述:
滑動開關 OFF-ON 1 position DIP switch, flush actuator, 100mA @ 6V DC, gull wing SMD terminals, T&R 1,000 pc packaging, non-washable
型號:
CFS-0101TB
品牌:
Nidec Components
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Contact Finish
Gold
Voltage Rating
6VDC
Current Rating (Amps)
100mA
Mounting Type
Surface Mount
Pitch
0.100" (2.54mm), Full
Circuit
SPST
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Termination Style
Gull Wing
Actuator Type
Slide (Standard)
Height Above Board
0.146" (3.70mm)