首頁 > Nichicon代理商 > PCR1V151MCL6GS
影像僅供參考,以產品規格為準
PCR1V151MCL6GS
型號描述:
150 μF 35 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 22mOhm 4000 Hrs @ 125°C
CAP ALUM POLY 150UF 20% 35V SMD
型號:
PCR1V151MCL6GS
Capacitance
150 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
22mOhm
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Ripple Current @ High Frequency
3.1 A @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)