首頁 > Nichicon代理商 > PCR1J680MCL1GS
影像僅供參考,以產品規格為準
PCR1J680MCL1GS
型號描述:
有機聚合鋁電容器 63V 68uF 20% AEC-Q200
型號:
PCR1J680MCL1GS
原廠包裝量:
500
Capacitance
68 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
28mOhm
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Ripple Current @ High Frequency
2.8 A @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)