PCR1H820MCL6GS
- 型號描述:
82 μF 50 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 26mOhm 4000 Hrs @ 125°C
CAP ALUM POLY 82UF 20% 50V SMD
- 型號:
- PCR1H820MCL6GS
- 品牌:
- Nichicon
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - SMD
- Size / Dimension
- 0.315" Dia (8.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Polymer
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 26mOhm
- Lifetime @ Temp.
- 4000 Hrs @ 125°C
- Surface Mount Land Size
- 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.394" (10.00mm)
- Capacitance
- 82 µF
- Voltage - Rated
- 50 V
- Ripple Current @ High Frequency
- 2.9 A @ 100 kHz