首頁 > Nichicon代理商 > PCR1D681MCL1GS
影像僅供參考,以產品規格為準
PCR1D681MCL1GS
型號描述:
680 μF 20 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 14mOhm 4000 Hrs @ 125°C
CAP ALUM POLY 680UF 20% 20V SMD
型號:
PCR1D681MCL1GS
品牌:
Nichicon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Type
Polymer
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance)
14mOhm
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)
Capacitance
680 µF
Voltage - Rated
20 V
Ripple Current @ High Frequency
4.2 A @ 100 kHz