首頁 > Nichicon代理商 > PCJ1A331MCL1GS
影像僅供參考,以產品規格為準
PCJ1A331MCL1GS
型號描述:
330 μF 10 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 19mOhm 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM POLY 330UF 20% 10V SMD
型號:
PCJ1A331MCL1GS
品牌:
Nichicon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:900 倍增量:1
Type
Polymer
Capacitance
330 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
19mOhm
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Ratings
AEC-Q200
Applications
General Purpose
Ripple Current @ High Frequency
3.39 A @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)