首頁 > Nichicon代理商 > PCJ1C101MCL1GS
影像僅供參考,以產品規格為準
PCJ1C101MCL1GS
型號描述:
有機聚合鋁電容器 16volts 100uF AEC-Q200
型號:
PCJ1C101MCL1GS
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
24mOhm
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)
Capacitance
100 µF
Voltage - Rated
16 V
Ripple Current @ High Frequency
3.01 A @ 100 kHz