首頁 > Nichicon代理商 > PCJ0G152MCL1GS
影像僅供參考,以產品規格為準
PCJ0G152MCL1GS
型號描述:
1500 μF 4 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 10mOhm 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM POLY 1500UF 20% 4V SMD
型號:
PCJ0G152MCL1GS
品牌:
Nichicon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:500 倍增量:1
Type
Polymer
Capacitance
1500 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
10mOhm
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Ratings
AEC-Q200
Applications
General Purpose
Ripple Current @ High Frequency
5.5 A @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)