首頁 > Nichicon代理商 > PCF0J121MCL1GS
影像僅供參考,以產品規格為準
PCF0J121MCL1GS
型號描述:
120 μF 6.3 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 23mOhm 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM POLY 120UF 20% 6.3V SMD
型號:
PCF0J121MCL1GS
品牌:
Nichicon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1000 倍增量:1
Type
Polymer
Capacitance
120 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
23mOhm
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Ratings
AEC-Q200
Applications
General Purpose
Ripple Current @ High Frequency
3 A @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)