首頁 > Nichicon代理商 > LGU2D561MELZ
影像僅供參考,以產品規格為準
LGU2D561MELZ
型號描述:
560 μF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP TH
型號:
LGU2D561MELZ
品牌:
Nichicon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
560 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
200 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
1.67 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.505 A @ 50 kHz
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension
0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)
1.575" (40.00mm)