首頁 > Nichicon代理商 > LGU1E153MELB
影像僅供參考,以產品規格為準
LGU1E153MELB
型號描述:
鋁質電解電容器 - 嵌入式 25volts 15000uF 105c 30x35x10L/S
型號:
LGU1E153MELB
品牌:
Nichicon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
200
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
15000 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
3.13 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.5995 A @ 50 kHz
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension
1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)
1.457" (37.00mm)