PMV20ENR
- 型號描述:
N-Channel 30 V 6A (Ta) 510mW (Ta), 6.94W (Tc) Surface Mount TO-236AB
MOSFET N-CH 30V 6A TO236AB
- 型號:
- PMV20ENR
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- FET Type
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 6A (Ta)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 21mOhm @ 6A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 510mW (Ta), 6.94W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 2V @ 250µA
- Supplier Device Package
- TO-236AB
- Grade
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 4.5V, 10V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 30 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 10.8 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 435 pF @ 15 V