首頁 > Nexperia代理商 > PMV20ENR
影像僅供參考,以產品規格為準
PMV20ENR
型號描述:
N-Channel 30 V 6A (Ta) 510mW (Ta), 6.94W (Tc) Surface Mount TO-236AB
MOSFET The factory is currently not accepting orders for this product.
型號:
PMV20ENR
品牌:
Nexperia
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
6A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
21mOhm @ 6A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
510mW (Ta), 6.94W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
2V @ 250µA
Supplier Device Package
TO-236AB
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
10.8 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
435 pF @ 15 V