PMV15ENER
- 型號描述:
N-Channel 30 V 6.2A (Ta) 700mW (Ta), 8.3W (Tc) Surface Mount TO-236AB
PMV15ENE/SOT23/TO-236AB
- 型號:
- PMV15ENER
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- FET Type
- N-Channel
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 30 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 6.2A (Ta)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 4.5V, 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 20mOhm @ 5.8A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 2.5V @ 250µA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 14 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 440 pF @ 15 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 700mW (Ta), 8.3W (Tc)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)